Skip to content
baner-alkoholinks-3

Alkohol Inks – Malowanie tuszami alkoholowymi

Zapraszam na kreatywne, inspirujące i pełne radości warsztaty malowania abstrakcji tuszami alkoholowymi!


Tusze alkoholowe to bezkwasowe tusze, o intensywnych kolorach, służące do trwałego barwienia powierzchni gładkich takich jak plastik, szkło, folia, papier fotograficzny lub specjalny papier syntetyczny do tuszy alkoholowych.
Tusze dają bajeczne efekty łączenia i przenikania się kolorów oraz tworzenia nacieków na krańcach wyschniętego kształtu, charakterystycznych dla tej techniki. Z pomocą tuszy trwale zabarwimy powierzchnie płytek ceramicznych, szklanych kubków, talerzy, podstawek, kieliszków. Wiele osób tworzy po prostu wielobarwne abstrakcyjne obrazy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i chęci do eksperymentowania.


Przedstawiam technikę, która jest idealna dla każdego, także dla osób, które uważają, że brak im tak zwanych zdolności plastycznych. Nie trzeba kończyć szkoły plastycznej, aby być artystą. W technice Alkohol Inks każdy może stworzyć abstrakcyjne, bajecznie kolorowe dzieło.


Podczas zajęć będziemy mieszać, łączyć i rozlewać tusze, tworząc w ten sposób niepowtarzalne i abstrakcyjne wzory. Oprócz tuszy alkoholowych, będziemy pracować także na dodatkach tj. medium, które pozwoli nam na blendowanie, rozcieńczanie i przenikanie kolorów.
Każdy uczestnik, w zależności od warsztatów, wykona komplet ceramiczny kubek i talerz, obraz wykonany na specjalnym, dedykowanym papierze syntetycznym lub innym wybranym materiale, które zabierze ze sobą. Ubierz się wygodnie, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kleks z farby na ulubionej bluzce nie był tragedią 😉


Podczas warsztatów będziesz miał/a do dyspozycji:
– podkłady pleksi/pcv w formie koła 30-40 cm lub prostokąty A4/A3
– papier syntetyczny 20×30 cm, 30×42 cm – idealne do ramki z passepartout
– podkłady okolicznościowe, np. bombki akrylowe/szklane
– ceramiczny kubek/filiżanka i talerzyk
– profesjonalne kolorowe tusze marki Kamenskaya, Pinata, Pentart, Renesans
– złota oraz srebrna folia do zdobień
– spirytus oraz medium do rozrzedzania tuszu/tworzenia specjalnych efektów
– materiały zabezpieczające, gumowe rękawiczki, mokre chusteczki
– słomki, za pomocą których będziemy rozdmuchiwać tusze
UWAGA!
W miarę możliwości proszę przynieść własne suszarki do włosów (może być nagrzewnica)! – narzędzie to ułatwia rozdmuchiwanie tuszu i uzyskanie mocniejszych efektów.

Czas trwania warsztatu: 2,5-3 h

Obowiązują zapisy!

Rezerwacja miejsca pod adresem email: studio@razowska.com
kolo-malachit-gold
kolo-pink-gold
kolo-grey-gold
kolo-green-red
baner-alkoholinks