Skip to content
tusze alkoholowe alkohol ink

Warsztaty Alkohol Ink – malowanie tuszami alkoholowymi

Zapraszam na kreatywne, inspirujące i pełne radości warsztaty malowania abstrakcji tuszami alkoholowymi! To wspaniały sposób na twórcze spędzenie czasu, wyrażając swoje emocje i myśli poprzez sztukę. Alkohol Ink to oryginalna technika, która umożliwia niezwykłą ekspresję. Nie musisz mieć żadnych artystycznych zdolności czy doświadczenia z farbami. Warsztaty malowania tuszami alkoholowymi w Katowicach, to zajęcia dla każdego!

Wyjątkowe malowanie tuszami alkoholowymi

Technika Alkohol Ink to metoda malowania, która wykorzystuje specjalne farby/tusze na bazie alkoholu, które rozpuszczają się w nim. Tusze alkoholowe są przezroczyste, a ich kolory są bardzo intensywne i jaskrawe. W technice Alkohol Ink stosuje się różne rodzaje podłoży, takie jak papier, ceramikę, metal, szkło i tworzywa sztuczne.

Proces malowania polega na kapaniu, kropieniu lub rozlewaniu tuszy alkoholowych na powierzchnię. Farby rozchodzą się po powierzchni w zależności od kąta nachylenia podłoża, tworząc niepowtarzalne wzory i struktury. Technika ta umożliwia również mieszanie kolorów i tworzenie gradientów.

Alkohol Ink – technika dla wszystkich

Tusze alkoholowe to bezkwasowe tusze, o intensywnych kolorach, służące do trwałego barwienia powierzchni gładkich takich jak plastik, szkło, folia, papier fotograficzny lub specjalny papier syntetyczny do tuszów alkoholowych.

Tusze dają bajeczne efekty łączenia i przenikania się kolorów oraz tworzenia nacieków na krańcach wyschniętego kształtu, charakterystycznych dla tej techniki. Z pomocą tuszy trwale zabarwimy powierzchnie płytek ceramicznych, szklanych kubków, talerzy, podstawek, kieliszków. Wiele osób tworzy po prostu wielobarwne abstrakcyjne obrazy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i chęci do eksperymentowania.
Przedstawiam technikę, która jest idealna dla każdego, także dla osób, które uważają, że brak im tak zwanych zdolności plastycznych. Nie trzeba kończyć szkoły plastycznej, aby być artystą. W technice Alkohol Ink każdy może stworzyć abstrakcyjne, bajecznie kolorowe dzieło.

Na czym polegają warsztaty Alkohol Ink w Katowicach?

Podczas zajęć będziemy mieszać, łączyć i rozlewać tusze, tworząc w ten sposób niepowtarzalne i abstrakcyjne wzory. Oprócz tuszów alkoholowych będziemy pracować także na dodatkach tj. medium, które pozwoli nam na blendowanie, rozcieńczanie i przenikanie kolorów. Każdy uczestnik, w zależności od warsztatów, wykona prace, które zabierze ze sobą. Ubierz się wygodnie, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kleks z farby na ulubionej bluzce nie był tragedią. Dla osób zainteresowanych szerszą nauką polecam kompleksowy kurs Alkohol Ink. 

KUP VOUCHER NA WARSZTATY > SKLEP

WYBIERZ WARSZTAT:

Czas trwania warsztatu: 2,5-3 h

Obowiązują zapisy!

Rezerwacja miejsca pod adresem email: studio@razowska.com
kolo-malachit-gold
kolo-pink-gold
kolo-grey-gold
kolo-green-red
baner-alkoholinks