Skip to content
Dot painting

Warsztaty Dot Painting – Malowanie Kropkami

Zapraszam na kreatywne, inspirujące i pełne radości warsztaty malowania kropkami!
 

Dot painting, czyli malarstwo kropkowe

Technika „dot painting” (malowanie kropkami) jest rodzajem malarstwa, w którym twórca używa serii punktów, aby stworzyć obraz. Punkty są zazwyczaj nanoszone na płótno za pomocą pędzla, wacika lub innego narzędzia.

Punkty są nakładane w równych odstępach i różnych rozmiarach, co pozwala na tworzenie ciekawych tekstur i wzorów. Ta technika może być stosowana do tworzenia zarówno abstrakcyjnych, jak i realistycznych obrazów.

Tradycyjnie technika dot painting była stosowana przez rdzenne ludy Australii, w szczególności przez Aborygenów, którzy używali jej do tworzenia ozdób, takich jak tarcze, a także w celach artystycznych. Obecnie technika ta jest stosowana na całym świecie przez artystów, którzy chcą eksperymentować z różnymi technikami i stylami malarskimi.

Na warsztatach wypróbujemy technikę zdobienia, która jest skutecznym sposobem na poprawę koncentracji i metodą pełnego resetu. Symetria i powtarzające się systematycznie motywy dają poczucie równowagi i spokoju. Tworzenie takiego wzoru prostą techniką kropek niezwykle wciąga i pozwala odpocząć umysłowi. Zostawia się za sobą pracę, dylematy domowe, większe lub mniejsze troski. A na koniec pozostaje piękne dzieło – Twoje własne!
Sama wybierzesz tworzywo, na którym będziesz malować. Możesz stworzyć ozdobny magiczny kamień, podstawkę pod ulubioną filiżankę czy też ozdobę świąteczną na choinkę 🙂
Namalujesz/wykropkujesz uspokajającą mandalę, pejzaż, wizerunek ukochanego zwierzaka lub inspirujący napis. Jeśli masz blokadę twórczą będziesz mogła skorzystać z dostępnych szablonów i wzorów. Gwarantuję jednak, że po warsztatach odblokujesz swój umysł 😉
To będzie Twój kreatywny dzień.
 
Podczas warsztatów wykorzystamy narzędzia o okrągłym przekroju, pędzle, stemple, pałeczki oraz kolorowe farby akrylowe. Wszystkie materiały będą na miejscu.
Gotowe dzieło zabierzesz ze sobą do domu.
 
Ubierz się wygodnie, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kleks z farby na ulubionej bluzce nie był tragedią 😉

Czas warsztatów: 2,5-3 h | Cena: 180 zł

Obowiązują zapisy!

Rezerwacja miejsca pod adresem email: studio@razowska.com