Skip to content
FUSING GLASS - SZKŁO FUSINGOWE 1-min

Warsztaty Fusing Glass w Katowicach – Biżuteria ze szkła fusingowego

👉 Czas na fuzję barw i wzorów! Zapraszam na warsztaty w Katowicach, podczas których techniką fusingu wykonasz szklaną biżuterię.

W jaki sposób? Fusing glass to technika, która przy użyciu odpowiednio wysokiej temperatury umożliwia łączenie ze sobą elementów oraz ozdób szklanych o różnych barwach, formach i gatunkach. Dzięki temu będziesz mógł tworzyć dowolne kształty i wzory, a także uszlachetniać je natychmiast po wystygnięciu. Szkło fusingowe możesz poddać obróbce na zimno — grawerowaniu, piaskowaniu i szlifowaniu, a także dodawać do niego dekoracyjne elementy w postaci napisów, rysunków czy kawałków metalu, czego efektem zawsze będzie oryginalna kompozycja.

Fusing szkła — nieograniczone możliwości i piękny efekt

Fusing glass jest techniką niezwykle popularną wśród artystów tworzących własne rękodzieła. To również metoda chętnie wykorzystywana w przemyśle, gdyż szkło artystyczne stanowi nieszablonowy element lamp, waz i innych artykułów do dekoracji wnętrz. W nich pierwsze skrzypce gra przede wszystkim światło, które przy zastosowaniu odpowiednio dobranego gatunku szkła potrafi podkreślić piękno danego pomieszczenia, a także nadać mu oryginalności i szlachetności. Nic zatem dziwnego, że technika fusing glass jest tak często wykorzystywana przy projektowaniu szkła użytkowego i artystycznego – to naturalny sposób zarówno na wyrażenie siebie, jak i do wyeksponowania wyjątkowości wnętrza.

Nauka techniki fusing glass w moim warsztacie w Katowicach

Jeśli chcesz bardziej otworzyć się na sztukę i lepiej nauczyć się wyrażać własne emocje poprzez tworzenie artystycznych rękodzieł, to ta technika jest dla Ciebie. Ze szkła fusingowego możesz wykonać nawet niezwykle drobne elementy jak np. biżuterię. Jedynymi ograniczeniami są tak naprawdę Twoja wyobraźnia i zdolności manualne, ponieważ niezbędną wiedzę zyskasz zapisując się na zajęcia w moim warsztacie. Mogę Cię zapewnić, że nauka metody fusingu szkła w Katowicach jest bardzo przyjaznym procesem, lecz wymaga pewnej wprawy i doświadczenia. Jeśli jesteś zainteresowany, to serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się informacjami o tym, czego nauczysz się podczas warsztatu i co będzie do Twojej dyspozycji.
 
Kurs fusing glass w warsztatowni w Katowicach
Pragniesz dalej rozwijać się w technice fusing glass? Weź udział w kursie w Katowicach, podczas którego poznasz tajniki rękodzieła i nauczysz się tworzyć własne prace na sprzedaż. Obowiązują zapisy. Kurs fusing glass to solidna dawka wiedzy umożliwiająca dalsze doskonalenie. Zapraszam!

👉 Podczas warsztatu nauczysz się, jak ciąć szkło oraz jak je obrabiać.

Dowiesz się jak dobierać szkło, czym można je ozdabiać i dekorować, aby uzyskać pożądane efekty. Poznasz specyfikę szkła bullseye i dichroic, metody cięcia i układania.
Pamiętaj, że proces fusingu szkła wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia, więc zawsze warto zacząć od prostych projektów i stopniowo wprowadzać bardziej skomplikowane techniki.

👉 Każdy uczestnik zaprojektuje i wykona własnoręcznie komplet biżuterii (np. wisior, kolczyki, pierścionek) w wybranych przez siebie kolorach.

Podczas warsztatów będziesz miał/a do dyspozycji:
– różnorodne kolorowe szkło fusingowe, szkło float, szkło dichroic (Bullseye, Spectrum)
– stringery i confetti
– szeroki wybór kolorowych pigmentów: pudry i fryty (Optul)
– podstawowe narzędzia: nóż do szkła, łamacze, szczypce, obłamywacze, gładziki diamentowe
– papier ceramiczny
– srebrne dodatki wykończeniowe

– korzystać będziemy ze specjalistycznego pieca do wypału

Obowiązują zapisy!
Czas trwania warsztatu: 3,5-4 h | Cena: 370 zł

KUP VOUCHER NA WARSZTATY > SKLEP

Sprawdź inne warsztaty > TUTAJ

Rezerwacja miejsca pod adresem email: studio@razowska.com